WebSpiel Logo
Curling Bonspiel Management
 
AddThis

2019 Whitlock Invitational Bonspiel

2019 Whitlock Invitational Bonspiel
Hudson Whitlock » 2019-01-10 to 2019-01-13
· Criteria: Invitational
DrawTeamsScheduleSheet
CompletedA01
3 Team Wharry · Glenmore/Lachine
8 Team Redston · Pointe-Claire
January 10th, 2019
Thursday at 6:45pm EST
1
CompletedA02
6 Team Lockwood · Baie d'Urfé
2 Team Millroy · Hudson Whitlock
January 10th, 2019
Thursday at 6:45pm EST
2
CompletedA14
6 Team Pedriks · Pointe-Claire
2 Team Roy · Lachine
January 10th, 2019
Thursday at 6:45pm EST
3
CompletedA13
9 Team Ross · Glenmore
10 Team Wagstaff · Baie d'Urfé
January 10th, 2019
Thursday at 6:45pm EST
4
CompletedA15
1 Team Barthakur · Baie d'Urfé
7 Team Carignan · Hudson Whitlock
January 10th, 2019
Thursday at 9:00pm EST
1
CompletedA03
9 Team Don · Glenmore/Whitlock
3 Team Mills · Pointe-Claire
January 10th, 2019
Thursday at 9:00pm EST
2
CompletedA16
13 Team Campbell · Glenmore
2 Team Cummings · Renfrew/Whitlock
January 10th, 2019
Thursday at 9:00pm EST
3
CompletedA04
9 Team Wight · Baie d'Urfé
1 Team Marois · Hudson Whitlock
January 10th, 2019
Thursday at 9:00pm EST
4
CompletedA05
7 Team McClintock · Ormstown
4 Team Hebert · Cornwall/Valleyfield
January 11th, 2019
Friday at 10:00am EST
1
CompletedA12
5 Team Hill · Ormstown
6 Team Golberg · Pointe-Claire
January 11th, 2019
Friday at 10:00am EST
2
CompletedA06
7 Team McPhaden · Hudson Whitlock
4 Team Morgan · Unionville
January 11th, 2019
Friday at 10:00am EST
3
CompletedA11
14 Team Wilson · Hudson Whitlock
1 Team Haley · Glenmore/Whitlock
January 11th, 2019
Friday at 10:00am EST
4
CompletedA10
6 Team Bridger · Cornwall
7 Team D'Amboise · Sherbrooke
January 11th, 2019
Friday at 12:15pm EST
1
CompletedA09
4 Team Lalonde · Rideau
7 Team Claveau · Boucherville
January 11th, 2019
Friday at 12:15pm EST
2
CompletedA07
3 Team Aldridge · Rideau
10 Team Lawton · Baie d'Urfé
January 11th, 2019
Friday at 12:15pm EST
3
CompletedA08
7 Team Dufresne · RCMP Ottawa
3 Team Maloney · Hudson Whitlock
January 11th, 2019
Friday at 12:15pm EST
4
CompletedA22
5 Team Wilson · Hudson Whitlock
10 Team Golberg · Pointe-Claire
January 11th, 2019
Friday at 3:00pm EST
1
CompletedC06
8 Team Morgan · Unionville
4 Team Haley · Glenmore/Whitlock
January 11th, 2019
Friday at 3:00pm EST
2
CompletedC05
5 Team Hebert · Cornwall/Valleyfield
11 Team Hill · Ormstown
January 11th, 2019
Friday at 3:00pm EST
3
CompletedA19
9 Team McClintock · Ormstown
2 Team McPhaden · Hudson Whitlock
January 11th, 2019
Friday at 3:00pm EST
4
CompletedA20
6 Team Lawton · Baie d'Urfé
3 Team Dufresne · RCMP Ottawa
January 11th, 2019
Friday at 5:15pm EST
1
CompletedC07
7 Team Aldridge · Rideau
4 Team Bridger · Cornwall
January 11th, 2019
Friday at 5:15pm EST
2
CompletedC08
2 Team Maloney · Hudson Whitlock
7 Team Lalonde · Rideau
January 11th, 2019
Friday at 5:15pm EST
3
CompletedA21
7 Team Claveau · Boucherville
4 Team D'Amboise · Sherbrooke
January 11th, 2019
Friday at 5:15pm EST
4
CompletedA24
13 Team Carignan · Hudson Whitlock
1 Team Campbell · Glenmore
January 11th, 2019
Friday at 8:00pm EST
1
CompletedA23
7 Team Wagstaff · Baie d'Urfé
3 Team Pedriks · Pointe-Claire
January 11th, 2019
Friday at 8:00pm EST
2
CompletedA18
8 Team Don · Glenmore/Whitlock
10 Team Wight · Baie d'Urfé
January 11th, 2019
Friday at 8:00pm EST
3
CompletedA17
2 Team Redston · Pointe-Claire
6 Team Lockwood · Baie d'Urfé
January 11th, 2019
Friday at 8:00pm EST
4
CompletedC02
2 Team Millroy · Hudson Whitlock
11 Team Barthakur · Baie d'Urfé
January 11th, 2019
Friday at 10:15pm EST
1
CompletedC04
3 Team Marois · Hudson Whitlock
7 Team Ross · Glenmore
January 11th, 2019
Friday at 10:15pm EST
2
CompletedC01
11 Team Wharry · Glenmore/Lachine
2 Team Cummings · Renfrew/Whitlock
January 11th, 2019
Friday at 10:15pm EST
3
CompletedC03
7 Team Mills · Pointe-Claire
8 Team Roy · Lachine
January 11th, 2019
Friday at 10:15pm EST
4
CompletedA25
8 Team Lockwood · Baie d'Urfé
4 Team Wight · Baie d'Urfé
January 12th, 2019
Saturday at 8:00am EST
1
CompletedA27
5 Team Claveau · Boucherville
3 Team Golberg · Pointe-Claire
January 12th, 2019
Saturday at 8:00am EST
2
CompletedA26
2 Team McClintock · Ormstown
6 Team Lawton · Baie d'Urfé
January 12th, 2019
Saturday at 8:00am EST
3
CompletedA28
3 Team Wagstaff · Baie d'Urfé
7 Team Carignan · Hudson Whitlock
January 12th, 2019
Saturday at 8:00am EST
4
CompletedB02
9 Team Don · Glenmore/Whitlock
3 Team Pedriks · Pointe-Claire
January 12th, 2019
Saturday at 10:15am EST
1
CompletedB01
14 Team Redston · Pointe-Claire
1 Team Campbell · Glenmore
January 12th, 2019
Saturday at 10:15am EST
2
CompletedB03
2 Team McPhaden · Hudson Whitlock
9 Team Wilson · Hudson Whitlock
January 12th, 2019
Saturday at 10:15am EST
3
CompletedB04
2 Team Dufresne · RCMP Ottawa
6 Team D'Amboise · Sherbrooke
January 12th, 2019
Saturday at 10:15am EST
4
CompletedC10
2 Team Roy · Lachine
7 Team Ross · Glenmore
January 12th, 2019
Saturday at 1:15pm EST
1
CompletedC11
7 Team Hill · Ormstown
2 Team Morgan · Unionville
January 12th, 2019
Saturday at 1:15pm EST
2
CompletedC09
10 Team Wharry · Glenmore/Lachine
7 Team Barthakur · Baie d'Urfé
January 12th, 2019
Saturday at 1:15pm EST
3
CompletedC12
9 Team Aldridge · Rideau
7 Team Lalonde · Rideau
January 12th, 2019
Saturday at 1:15pm EST
4
CompletedB08
7 Team Wagstaff · Baie d'Urfé
5 Team D'Amboise · Sherbrooke
January 12th, 2019
Saturday at 3:30pm EST
1
CompletedB07
8 Team Wilson · Hudson Whitlock
5 Team Wight · Baie d'Urfé
January 12th, 2019
Saturday at 3:30pm EST
2
CompletedB06
7 Team Golberg · Pointe-Claire
2 Team Don · Glenmore/Whitlock
January 12th, 2019
Saturday at 3:30pm EST
3
CompletedB05
6 Team Redston · Pointe-Claire
5 Team McClintock · Ormstown
January 12th, 2019
Saturday at 3:30pm EST
4
CompletedD01
3 Team Cummings · Renfrew/Whitlock
5 Team Maloney · Hudson Whitlock
January 12th, 2019
Saturday at 6:45pm EST
1
CompletedD04
4 Team Marois · Hudson Whitlock
12 Team Hebert · Cornwall/Valleyfield
January 12th, 2019
Saturday at 6:45pm EST
2
CompletedD03
12 Team Mills · Pointe-Claire
0 Team Haley · Glenmore/Whitlock
January 12th, 2019
Saturday at 6:45pm EST
3
CompletedD02
2 Team Millroy · Hudson Whitlock
10 Team Bridger · Cornwall
January 12th, 2019
Saturday at 6:45pm EST
4
CompletedA29
2 Team Lockwood · Baie d'Urfé
9 Team Lawton · Baie d'Urfé

A Semi-Final

January 12th, 2019
Saturday at 9:00pm EST
1
CompletedC13
7 Team Wharry · Glenmore/Lachine
4 Team Ross · Glenmore
January 12th, 2019
Saturday at 9:00pm EST
2
CompletedC14
6 Team Hill · Ormstown
1 Team Aldridge · Rideau
January 12th, 2019
Saturday at 9:00pm EST
3
CompletedA30
7 Team Claveau · Boucherville
6 Team Carignan · Hudson Whitlock

A Semi-Final

January 12th, 2019
Saturday at 9:00pm EST
4
CompletedB09
5 Team Redston · Pointe-Claire
7 Team Golberg · Pointe-Claire
January 13th, 2019
Sunday at 10:00am EST
1
CompletedB10
2 Team Wilson · Hudson Whitlock
9 Team Wagstaff · Baie d'Urfé
January 13th, 2019
Sunday at 10:00am EST
2
CompletedD06
3 Team Mills · Pointe-Claire
8 Team Hebert · Cornwall/Valleyfield
January 13th, 2019
Sunday at 10:00am EST
3
CompletedD05
3 Team Maloney · Hudson Whitlock
8 Team Bridger · Cornwall
January 13th, 2019
Sunday at 10:00am EST
4
CompletedD07
6 Team Bridger · Cornwall
5 Team Hebert · Cornwall/Valleyfield

D Final

January 13th, 2019
Sunday at 1:30pm EST
1
CompletedA31
1 Team Lawton · Baie d'Urfé
11 Team Claveau · Boucherville

A Final

January 13th, 2019
Sunday at 1:30pm EST
2
CompletedB11
7 Team Golberg · Pointe-Claire
6 Team Wagstaff · Baie d'Urfé

B Final

January 13th, 2019
Sunday at 1:30pm EST
3
CompletedC15
7 Team Wharry · Glenmore/Lachine
4 Team Hill · Ormstown

C Final

January 13th, 2019
Sunday at 1:30pm EST
4

Comments

215 views in the last 20 days.
WebSpiel v1.4.3 2018-02 ©2008-2019 Tim Colby, TCMP [ tcmp.net ]