WebSpiel Logo
Curling Bonspiel Management
 
AddThis

2019 Whitlock Invitational Bonspiel

2019 Whitlock Invitational Bonspiel
Hudson Whitlock » 2019-01-10 to 2019-01-13
· Criteria: Invitational
Section A
Glenmore/Lachine
3 Team Wharry
    2019 Whitlock Invitational Bonspiel
A01
Thu 10th 6:45pm
Sheet 1
L › C01 
Pointe-Claire
2 Team Redston
Section A
A17
Fri 11th 8:00pm
Sheet 4
L › B01 
       
8 Team Redston
Pointe-Claire
       
  Baie d'Urfé
8 Team Lockwood
     
Baie d'Urfé
6 Team Lockwood
A25
Sat 12th 8:00am
Sheet 1
L › B07 
     
A02
Thu 10th 6:45pm
Sheet 2
L › C02 
     
6 Team Lockwood
Baie d'Urfé
     
2 Team Millroy
Hudson Whitlock
       
    Baie d'Urfé
2 Team Lockwood
   
Glenmore/Whitlock
9 Team Don
  A29
A Semi-Final
Sat 12th 9:00pm
Sheet 1
L › OUT
L › $300 
   
A03
Thu 10th 9:00pm
Sheet 2
L › C03 
Glenmore/Whitlock
8 Team Don
   
A18
Fri 11th 8:00pm
Sheet 3
L › B02 
   
3 Team Mills
Pointe-Claire
   
  4 Team Wight
Baie d'Urfé
   
Baie d'Urfé
9 Team Wight
     
A04
Thu 10th 9:00pm
Sheet 4
L › C04 
     
10 Team Wight
Baie d'Urfé
     
1 Team Marois
Hudson Whitlock
    Baie d'Urfé
1 Team Lawton
 
      A31
A Final
Sun 13th 1:30pm
Sheet 2
W › $3,000
L › $1,500 
 
Ormstown
7 Team McClintock
     
A05
Fri 11th 10:00am
Sheet 1
L › C05 
Ormstown
9 Team McClintock
   
A19
Fri 11th 3:00pm
Sheet 4
L › B03 
   
4 Team Hebert
Cornwall/Valleyfield
   
  Ormstown
2 Team McClintock
 
Hudson Whitlock
7 Team McPhaden
A26
Sat 12th 8:00am
Sheet 3
L › B05 
 
A06
Fri 11th 10:00am
Sheet 3
L › C06 
 
2 Team McPhaden
Hudson Whitlock
 
4 Team Morgan
Unionville
   
    9 Team Lawton
Baie d'Urfé
 
Rideau
3 Team Aldridge
     
A07
Fri 11th 12:15pm
Sheet 3
L › C07 
Baie d'Urfé
6 Team Lawton
   
A20
Fri 11th 5:15pm
Sheet 1
L › B04 
   
10 Team Lawton
Baie d'Urfé
   
  6 Team Lawton
Baie d'Urfé
   
RCMP Ottawa
7 Team Dufresne
     
A08
Fri 11th 12:15pm
Sheet 4
L › C08 
     
3 Team Dufresne
RCMP Ottawa
    Boucherville
Team Claveau
3 Team Maloney
Hudson Whitlock
     
        A Winner
 
Rideau
4 Team Lalonde
     
A09
Fri 11th 12:15pm
Sheet 2
L › C08 
Boucherville
7 Team Claveau
 
A21
Fri 11th 5:15pm
Sheet 4
L › B04 
     
7 Team Claveau
Boucherville
     
  Boucherville
5 Team Claveau
   
Cornwall
6 Team Bridger
A27
Sat 12th 8:00am
Sheet 2
L › B06 
   
A10
Fri 11th 12:15pm
Sheet 1
L › C07 
   
4 Team D'Amboise
Sherbrooke
   
7 Team D'Amboise
Sherbrooke
     
    Boucherville
7 Team Claveau
 
Hudson Whitlock
14 Team Wilson
  A30
A Semi-Final
Sat 12th 9:00pm
Sheet 4
L › OUT
L › $300 
 
A11
Fri 11th 10:00am
Sheet 4
L › C06 
Hudson Whitlock
5 Team Wilson
 
A22
Fri 11th 3:00pm
Sheet 1
L › B03 
 
1 Team Haley
Glenmore/Whitlock
 
  3 Team Golberg
Pointe-Claire
 
Ormstown
5 Team Hill
   
A12
Fri 11th 10:00am
Sheet 2
L › C05 
   
10 Team Golberg
Pointe-Claire
   
6 Team Golberg
Pointe-Claire
     
      11 Team Claveau
Boucherville
 
Glenmore
9 Team Ross
       
A13
Thu 10th 6:45pm
Sheet 4
L › C04 
Baie d'Urfé
7 Team Wagstaff
     
A23
Fri 11th 8:00pm
Sheet 2
L › B02 
     
10 Team Wagstaff
Baie d'Urfé
     
  Baie d'Urfé
3 Team Wagstaff
   
Pointe-Claire
6 Team Pedriks
A28
Sat 12th 8:00am
Sheet 4
L › B08 
   
A14
Thu 10th 6:45pm
Sheet 3
L › C03 
   
3 Team Pedriks
Pointe-Claire
   
2 Team Roy
Lachine
     
    6 Team Carignan
Hudson Whitlock
   
Baie d'Urfé
1 Team Barthakur
       
A15
Thu 10th 9:00pm
Sheet 1
L › C02 
Hudson Whitlock
13 Team Carignan
     
A24
Fri 11th 8:00pm
Sheet 1
L › B01 
     
7 Team Carignan
Hudson Whitlock
     
  7 Team Carignan
Hudson Whitlock
     
Glenmore
13 Team Campbell
       
A16
Thu 10th 9:00pm
Sheet 3
L › C01 
       
1 Team Campbell
Glenmore
       
2 Team Cummings
Renfrew/Whitlock
         

» Last updated 2019-01-13 3:01 pm

Comments

1568 views in the last 176 days.
WebSpiel v1.4.3 2018-02 ©2008-2019 Tim Colby, TCMP [ tcmp.net ]